Zbita szybka w telefonie iPhone 7? Czas na naprawę!

W iPhone’ach 7 bardzo często dochodzi do rozbicia szybki. Ten rodzaj usterki uniemożliwia komfortowe korzystanie z urządzenia, dlatego jak najszybciej należy udać się do serwisu na naprawę. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby smartfon znowu działał tak, jak należy. 

Zbita szybka do iPhone’a 7 to nie problem! 

Gdy iPhone 7 upadnie i jego szybka zostanie uszkodzona, w pierwszej chwili można pomyśleć, że jest to problem wiążący się z bardzo dużymi kosztami. Tak naprawdę poziom uszkodzeń można rozpoznać bardzo wszystko. Jeśli przedni panel reaguje na dotyk, a na wyświetlaczu pojawia się obraz, to oznacza, że uszkodzeniu uległa jedynie szybka. Charakterystyczne rozbicie przypominające pajęczą sieć głównie kojarzy się z problemem wizualnym. 

Warto wiedzieć, że rozbita szybka to także brak ochrony przedniego panelu. Gromadzący się kurz i woda, sprawiają, że uszkodzeniu mogą ulec również inne podzespoły. W razie ponownego upadku, niemal pewnym jest, że wyświetlacz zostanie uszkodzony. Z tego powodu nie warto zwlekać i należy jak najszybciej udać się do serwisu Apple. 

Jak wymienić szybkę w iPhonie 7? 

Wymiana szybki w iPhonie 7 wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. W pierwszej kolejności należy odseparować ekran od uszkodzonej szybki. Do tego należy wykonać molibendową żyłkę lub separator kriogeniczny. Następnie przeprowadzany jest proces regeneracji przedniego panelu. 

Do tego konieczne jest usunięcie resztek kleju, ścięcie polaryzatora, a także wyczyszczenie wyświetlacza. W ten sposób panel jest gotowy do laminacji. Do tego wykorzystuje się alkohol i komorę bezpyłową. Na końcu montowany jest przedni panel z warstwą polaryzacyjną, a także reszta warstw ekranu. Konieczne jest do tego użycie autoklawy. Serwisant musi użyć odpowiedniego ciśnienia, a także temperatury. 

Jak widać, wymiana szybki w iPhonie 7 nie jest prosta. Z tego powodu takiej wymiany nie warto przeprowadzać w domowych warunkach. Bardzo łatwo o uszkodzenie poszczególnych elementów, dlatego nie warto podejmować się takich napraw. 

Ile czasu trwa naprawa iPhone’a 7? 

Wymiana zbitej szybki iPhone’a 7 zajmuje około 2 dni roboczych. Tak naprawdę wszystko zależy od poziomu uszkodzenia telefonu. Profesjonalny serwis wykonuje testy diagnostyczne przed wykonaniem naprawy, dlatego będziesz wiedział, kiedy Twój iPhone 7 będzie gotowy do odbioru. 

Naprawa wysyłkowa – nowy sposób na dostarczenie telefonu do serwisu 

Naprawa zbitej szybki w iPhonie 7 do tej pory była możliwa tylko po przekazaniu telefonu osobiście do serwisu. Jednak serwis AppleFix z Wrocławia wprowadził do swojej oferty opcję naprawy wysyłkowej. To nowy sposób, który pozwala na komfortową naprawę smartfona. Za zamówionego kuriera nie poniesiesz dodatkowych kosztów, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić! Każda wymieniona szybka iPhone’a 7 jest objęta 6 miesięcznym okresem gwarancyjnym. 

Rekomendowane artykuły